E-Wino.net

Sklep z winem - polecamy
Wg nas najlepszy internetowy sklep z winami,
Dobry wybór,dobre wina - dobrane przez jego pasjonatów!
Wina węgierskie
19.03.2007.
Najbardziej znane na świecie wino węgierskie to stołowy i deserowy Tokaj. Do 136 litrów moszczu oddaje się 2 do 6 kadzi zasuszonych, rozgniecionych ręcznie winogron i pozostawia do powolnej fermentacji. Efektem tego są wina o ognistym charakterze, charakterystycznej słodyczy i delikatnej kwasowości.
Tokaj Samorodni to wino z późnego winobrania, mocne o gorzkawym smaku. Oprócz Tokaju znane są wina białe Badacsony, Reling oraz czerwone Egri Bikacer i Egri Burgundi.
W rejonie Tokajhegyalija produkowane są od wieków wina gronowe białe jakościowe, półsłodkie, które po słonecznej jesieni dziedziczą charakterystyczny aromat.
EGRI BIKAVER – wino węgierskie produkowane przez znaną winiarnię w mieście Eger. Wino jest wynikiem dojrzewania różnych czerwonych win, lecz głównym składnikiem jest czerwone zbierane z winnic z okolicach Eger. Jest najciekawszym czerwonym winem węgierskim, bardzo popularnym na rynku polskim. Wyjątkowe wino do potraw z dziczyzny, czerwonego wołowego mięsa, gulaszu, pieczeni.
PINOT GRIGIO – białe, półwytrawne wino gronowe importowane z Węgier. Dla swojego prawidłowego rozwoju szczep Pinot Grigo potrzebuje szczególnie sprzyjającego klimatu i gleby. Powulkaniczne, bogate w minerały podłoże w połączeniu z łagodnym, lekko chłodnym klimatem stanowią dla winorośli Pinot Grigio idealne warunki, w efekcie, którym powstaje to oryginalne, pełne świeżości i owocowego aromatu wino gronowe. Pinot Grigio jest doskonałym dodatkiem do białego mięsa, drobiu i ryb.