E-Wino.net

Sklep z winem - polecamy
Wg nas najlepszy internetowy sklep z winami,
Dobry wybór,dobre wina - dobrane przez jego pasjonatów!
Wina portugalskie
19.03.2007.

Portugalia posiada ukształtowany przez Atlantyk wietrzny klimat z częstymi opadami, produkuje poza winem różowym i czerwonym, także całą paletę charakterystycznych win białych.

Najbardziej znane rejony uprawy wina to Vinho Verde, Dao oraz Dobro.

  • Vinho Verde największy rejon uprawy winorośli i produkcji wina o tej samej nazwie w Portugalii, dostarczający wina czerwonego, lecz przede wszystkim różnych białych win perlistych.

Dao nazwa rejonu pochodząca od nazwy rzeki, wina czerwone, likierowe.

Dobro znane na całym świecie wina czerwone.

Portugalia słynie również z likierów Portwain i Madera.

Przykładowe wina portugalskie

CASAL MENDES VINHO VERDE DOC – wino o jasno słomkowym kolorze z zielonymi refleksami, perliste i bardzo połyskliwe w aromacie dobrze wyczuwalne SA nuty papierówek, cytryny, grejpfruta, w smaku przyjemna kwasowość nadająca winu bardzo dużą świeżość. Polecane do owoców morze, gotowanych ryb w śmietankowym sosie, sałatek z dodatkiem owoców.

TRAJADURA DOC – wino o jasno słomkowym kolorze z odcieniem bladego złotego, lekko perliste i połyskliwe o przyjemnym aromacie ananasa, melona, pestki brzoskwini, świeżej gruszki o smaku zrównoważonym z delikatnymi nutami owocowymi, z lekką goryczką w finale. Trajadura została wysoko oceniona przez fachowców z prestiżowego pisam Wine&Spirits. Serwowane do ryb w lekkich sosach koperkowych i śmietanowych, sałatek z oliwkami, kurczaka a ananasem i owoców morza.