E-Wino.net

Sklep z winem - polecamy
Wg nas najlepszy internetowy sklep z winami,
Dobry wybór,dobre wina - dobrane przez jego pasjonatów!
Wina francuskie
19.03.2007.
Wina francuskie - na przełomie tysiącleci francuscy winiarze znaleźli się w dość kłopotliwej sytuacji. W ciągu trzech ostatnich dekad XX wieku przeciętna konsumpcja wina we Francji spadła o połowę, a eksport również nikogo nie zachwycał.
Znaczny spadek eksportu wina Francja zawdzięcza takim producentom jak Australia, RPA, Chile, Argentyna czy Nowa Zelandia, którzy w tym samym okresie zanotowali rekordowe wzrosty eksportu.
Wino francuskie
   Kluczem do sławy win francuskich są magiczne słowa Appellation Contrôlée (AC), które w XX wieku stały się standardem określającym wina jakościowe. Jednak u progu nowego tysiąclecia Francja stała się więźniem własnych uwarunkowań. Aby winu można było przyznać prawo do używania określonej Appellation Contrôlėe, musi one spełniać szereg warunków, jak określony rodzaj gron, sposób ich zbierania, sposób obsadzania winnic, określona zawartość alkoholu, określone informacja na etykiecie. O ile z jednej strony prawo wyznacza standardy jakościowe, to z drugiej wiąże ono ręce winiarzom, ponieważ znacznie ogranicza ich swobodę w zakresie metod uprawy win.
CHATEAUX BEAUSÉJOUR – wino pochodzące z regionu Montegne St Emilion wytwarzane jest z najwyższej jakości gron. To wspaniałe wino zachwyca pełnią ciała, pięknym kolorem, bogatym bukietem i elegancją.
CHATEAUX TANAIS OLIVIER – grona do utworzenia tego wspaniałego wina są typowe dla Médoc znajdziemy w nim, zatem przewagę Cabernet Sauvignon. 28 hektarów winnic Chateaux zostało sklasyfikowane jak Haut Médoc Cru Bourgeis.
CHATEAUX YON FIGEAC – subtelny smak wina St Emilion Grand Cru Classé jest wynikiem optymalnej maceracji, która polega na przechowywaniu wina w temperaturze 60-65C w czasie 3 miesięcy lub w 45-50C w czasie 6 miesięcy i kontrolowanej temperatury podczas fermentacji. Wino charakteryzujące się intensywnym kolorem, elegancją i dystynkcją oraz wspaniałym bukietem

Zmieniony ( 19.03.2007. )