E-Wino.net

Sklep z winem - polecamy
Wg nas najlepszy internetowy sklep z winami,
Dobry wybór,dobre wina - dobrane przez jego pasjonatów!
Wina bułgarskie
19.03.2007.

Bułgaria specjalizowała się w ostatnich latach Blond uprawie francuskich szczepów winnych Cabernet, Chardonay i Merlot. Do typowych win czerwonych należą mocne wina produkowane ze szczepu winogron Marud. Z białych szczepów wina najbardziej znanym jest Rcateciteli oraz Vermouth. W najbardziej znanych bułgarskich obszarach uprawy win produkowane są na potrzeby regionalne – średniej jakości wina białe i czerwone. Do znanych win należą białe wina wytrawne o przyjemnym zapachu. Wina te są przefermentowane, mało słodzone, wyśmienicie nadające się jako wina stołowe.

 

Wino BEAR BLOOD – wysokogatunkowe, półwytrawne wino czerwone o pięknej barwie. Produkowane jest z winogron Cabernet Sauvignion i Merlot według oryginalnej technologii bułgarskiej. Wino posiada subtelny smak, wyraźny owocowy aromat. Nadaje się do dojrzewania w butelkach, najlepiej w pozycji leżącej.

Wino KADARKAwysokogatunkowe wino importowane bułgarskie, czerwone, półsłodkie o pięknym ciemnym kolorze wyprodukowane z winogron odmiany GAMIZA. Wino o subtelnym smaku i wyczuwalnym aromacie świeżych winogron.