E-Wino.net

Sklep z winem - polecamy
Wg nas najlepszy internetowy sklep z winami,
Dobry wybór,dobre wina - dobrane przez jego pasjonatów!
Wina francuskie z południowego Rodanu
26.05.2009.
Południowy Rodan daje wina o znakomitym stosunku ceny do jakości. Winiarnia Domaine de la Presidente to posiadłość o historii sięgającej początków XVIII wieku dopiero w drugiej połowie lat 60-tych rozpoczęła produkcję win pod własną etykietą. 

Południowy Rodan - wina o znakomitym stosunku ceny do jakości. Winiarnia Domaine de la Presidente to posiadłość o historii sięgającej początków XVIII wieku dopiero w drugiej połowie lat 60-tych rozpoczęła produkcję win pod własną etykietą. Obecny właściciel Rene Aubert ,  winiarz w trzecim pokoleniu bardzo szybko dołączył do czołówki apelacji. Od 2001 roku do 2007 jego wina były  41-krotnie wyróżniane przez Roberta Parkera i jego Wine Advocat. Za nieduże pieniądze napić można się najlepszej na świecie interpretacji Grenache (CdR ,CdR Cairanne czy legendarne Chauteneuf du Pape ), warte uwagi są także wina białe.

 

Warto zwrócić uwagę na rocznik 2007. Był to najlepszy rocznik dla tego regionu w ostatnich dekadach, już traktowany przez krytyków jako legendarny. Robert Parker dał mu 98 pkt/w skali 100/ to najwięcej z wszystkich regionów winiarskich na świecie.

Image

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nagłówki RSS