E-Wino.net

Sklep z winem - polecamy
Wg nas najlepszy internetowy sklep z winami,
Dobry wybór,dobre wina - dobrane przez jego pasjonatów!
Union des Grands Crus de Bordeaux w Polsce
19.07.2013.

WinoTakie wydarzenie, jak Union des Grands Crus de Bordeaux odbyło się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie po raz pierwszy. Wzięło w nim udział ponad 70 producentów, którzy prezentowali swoje wina z 2010 roku.

Impreza cieszyła się sporą popularnością zarówno wśród przedstawicieli branży winiarskiej, jak i sympatyków i dziennikarzy. Samą degustacje poprzedzała konferencja prasowa, na której prezydent Union des Grands Crus de Bordeaux, Olivier Bernard, wygłosił przemowę na temat wzrostu zainteresowania winami Bordeaux w naszym kraju.

Właśnie rosnące zainteresowanie tymi winami i wzrost konsumpcji skłonił Union des Grands Crus de Bordeaux do pokazywania swoich win wszystkim zainteresowanym w naszym kraju podczas tego typu wydarzenia. O. Bernard również podkreślił, że wzrost zainteresowania winami Boreaux może się przełożyć na wzrost konsumpcji tych win w polskich restauracjach i hotelach, czego przejaw można zauważyć w przyznaniu polskiej restauracji Atelier Amaro prestiżowej gwiazdki Michelin.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »