E-Wino.net

Sklep z winem - polecamy
Wg nas najlepszy internetowy sklep z winami,
Dobry wybór,dobre wina - dobrane przez jego pasjonatów!
Święto wina JANOWIEC 2014 za nami
29.05.2014.
Białe winoW sobotę, 24 maja 2014 roku odbyło się święto wina w Janowcu nad Wisłą. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość degustacji win, kuchni regionalnej oraz posłuchania dobrej muzyki.

Całe wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą, na której został poświęcony rocznik wina 2013. Następnie, po kolorowym przemarszu uliczkami Janowca, można było degustować różne rodzaje win wyprodukowanych przez winiarzy z Małopolskiego Przełomu Wisły, kuchni regionalnej oraz wziąć udział w prelekcjach na temat lokalnych trunków. Kulminacyjnym punktem było ogłoszenie listy win, które zostały laureatami Znaku Karty Winnic.

Atrakcją tej jubileuszowej, 5 edycji Święta Wina był Jarmark Janowiecki, na którym można było kupić i zdegustować lokalne przysmaki takie jak sery korycińskie, oscypki czy wędliny ekologiczne.

Święto z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród pasjonatów wina z całego kraju. W tym roku już na kilka tygodni przed imprezą zostały wyprzedane wszystkie wolne miejsca w lokalnych pensjonatach o hotelach.

Zapraszamy za rok!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »