E-Wino.net

Sklep z winem - polecamy
Wg nas najlepszy internetowy sklep z winami,
Dobry wybór,dobre wina - dobrane przez jego pasjonatów!
Rynek wina 2013 - dobre trendy dla inwestorów
25.03.2013.

W zaczynającym się dopiero roku 2013 rynek wina nie dał powodów do narzekania wszystkim zainteresowanym tym tematem. Dobra koniunktura wiąże się między innymi z powrotem kupujących na rynek i zwiększonymi obrotami sprzedaży. Taki stan rzeczy jest obrazowany w podwyższeniu cen oraz wzrastającym zainteresowaniu inwestorów tym rynkiem.

wino

Indeksy londyńskiej giełdy wina, liv-ex wciąż idą w górę, co świadczy o wciąż wzrastającym popycie i co za tym idzie, również wzroście cen. Od listopada index liv-ex 50 wzrósł o prawie 10 punktów procentowych. W cenie obecnie jest wino z Bordeaux rocznik 2010, które weszło na rynek win w postaci zabutelkowanej i podbiło serca koneserów tego napoju.

Nastrój na rynku wina pobudzany jest również przez opinie znanych i cenionych krytyków, którzy swoimi wypowiedziami podkreślają wyjątkowość rocznika 2010, porównując go do „wielkiego rocznika 2009”. W lutym tego roku drożało również wino z Pontet Canet 2007, którego cena wzrosła o około 12%. Inwestorzy już zacierają ręce na wzmianki o premierze wina bordoskiego z rocznika 2012, które wciąż jeszcze leżakuje.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nagłówki RSS