E-Wino.net

Sklep z winem - polecamy
Wg nas najlepszy internetowy sklep z winami,
Dobry wybór,dobre wina - dobrane przez jego pasjonatów!
Raport Rynek napojów alkoholowych w Polsce 2014
25.11.2014.
Pojawił się raport KMPG dotyczący rynku napojów alkoholowych w Polsce w 2014 roku. Lider jest niezmienny – na czele zakupów alkoholowych polaków plasuje się piwo (47%), następnie wódka (30,7%). Pocieszającym jest jednak fakt, że rośnie udział konsumpcji wina.
W ciągu roku sprzedaż detaliczna wina wyniosła ponad 2,5 mld zł, gdzie główną rolę odkrywały dyskonty, bo to one odpowiadają aż za 46% wolumenu sprzedaży wina. W 2015 przewidywany jest dalszy wzrost  konsumpcji tego trunku.

Badania pokazują jednak, ze wzrasta konsumpcja tanich win. Wina z klasy premium odnotowują bardzo powolny wzrost, co jest zrozumiałe, bo charakteryzują się wysoką ceną. Badanie potwierdza jednak, że coraz więcej Polaków poszukuje produktów lepszej jakości, szukając stosunku ilości lub jakości do ceny danego napoju (nie tylko wina). Widoczne jest to szczególnie na rynku piwa, gdzie konsument coraz częściej szuka nowych smaków i produktów nieznanych, lokalnych browarów.

Raport Rynek napojów alkoholowych w Polsce powstał na bazie danych pozyskanych od przedsiębiorstw i instytucji, które dokonały badań rynku napojów wyskokowych, oraz danych instytutu statystycznego i badania konsumentów, firm z danej branży.

Pełny raport do pobrania  tutaj  
Rynek wina w Polsce 2014 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »