E-Wino.net

Sklep z winem - polecamy
Wg nas najlepszy internetowy sklep z winami,
Dobry wybór,dobre wina - dobrane przez jego pasjonatów!
Pasjonaci wina w Polsce
28.03.2014.

Wino jest coraz częściej wybieranym trunkiem przez Polaków. Aż połowa z nas deklaruje, że pija go regularnie. Idzie to w parze z podejmowaniem licznych inicjatyw, które mają na celu zrzeszanie miłośników wina. W Polsce istnieje 5 stowarzyszeń winiarksich, które działają w poszczególnych rejonach (np. na Podkarpaciu czy Małopolsce), oraz fundacja - Polski Instytut Winorośli i Wina.

Jako cel wszystkie te organizacje przyjmują popularyzację winiarstwa i jego promowanie na ternie całego kraju. Bardziej szczegółowe cele obejmują miedzy innymi szerzenie wiedzy fachowej z zakresu winiarstwa, czy promowanie rodzimych trunków. Wiele z tych organizacji prowadzi kursy i szkolenia z zakresu wiedzy o winie i jego podawaniu. Wszystko to bierze się z zainteresowania winem i jego rosnącej popularności. W stowarzyszeniach oraz fundacjach swój udział mają znani specjaliści i sommelierzy, którzy są wysoce zasłużeni w popularyzacji winiarstwa w naszym kraju.

Wiele regionów turystycznych Polski często w winoroślach dostrzega swój potencjał, tworząc specjalne szlaki oraz otwierając winnice dostępne dla turystów.

 

kieliszek wina 

Zmieniony ( 28.03.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »